MAST Fuarı kapılarını açıyor

MAST - Marine Saloon Trade;  Tekne, Tekne Ekipmanları ve Deniz Aksesuarları Fuarı, 28 Mart – 02 Nisan 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük ve modern fuar alanında fuarizmir’de gerçekleştirecek. İzmir’in sektördeki konumunu güçlendirmeyi de amaçlayan fuar, sektörün kara fuarında yeni buluşma noktası olmayı hedefleyerek geniş bir yelpaze ile ürün çeşitliliğini ziyaretçinin beğenisine sunacak.

İZFAŞ ve ED fuarcılık güçlerini birleştiriyor

İZFAŞ ve 15 yıldan uzun süredir Boat Show organizasyonu yapan ED Fuarcılık, MAST İzmir Fuarı’nda güçlerini birleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve ED Fuarcılık güç birliğiyle düzenlenen MAST – Tekne, Tekne Ekipmanları ve Deniz Aksesuarları Fuarı, 28 Mart – 02 Nisan 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı fuarizmir’de kapılarını açacak. Sektör, İzmir’de, kara fuarı buluşması için bir araya gelecek. Dünyaca ünlü tekne markaları, sektörün en büyük yerli üretici tekne firmaları, ekipman ve aksesuar firmaları, fuarda yer alacak.

Sektörün derneklerinden MAST’a tam destek

Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) ile İzmir Tekne ve Yat İmalatçıları Dayanışma Derneği’nin (TEKİMDER) de destekçileri arasında yer aldığı fuarda; motoryat, yelkenli, şişme bot ve tekneler, sürat teknesi, dıştan takma motor, ana makine, tekne elektroniği gibi tekne ekipman ve aksesuarları, su sporları ekipmanları, dalış malzemeleri, balıkçılık malzemeleri gibi ürünler sergilenecek. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların yanı sıra dernek ve resmi kurumlar, acenteler, eğitim veren kuruluşlar da katılımcılar arasında yer alacak.

İhracata katkı ve yeni iş birlikleri imkânı

Tarihten bu yana deniz ve denizcilik şehri olan İzmir’de düzenlenen MAST – Tekne, Tekne Ekipmanları ve Deniz Aksesuarları Fuarı; katılımcıları, yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçileri, yenilikleri ve etkinlikleri ile sektöre yeni ufuklar açacak. B2B görüşmeleri, alım heyeti ve profesyonel ziyaretçileri ile ticari anlaşmalara zemin hazırlayacak fuar, yeni iş birlikleri kurmanın yanı sıra sektörün yıllık ticaret hedeflerine ulaşmasına, iş hacmini artırmasına ve ihracatı büyütmesine katkı sağlayacak. Fuarla ortaya çıkan potansiyel ile sektörün büyümesi, uzun vadede İzmir ekonomisine, turizme ve yeni yatırım olanaklarının ortaya çıkmasına olanak sağlayacak.

250’ye yakın tekne İzmir’de karaya çıkıyor

Boyları 3 metreden 17 metreye kadar değişen motoryat, yelkenli, trawler, sürat tekneleri ve son teknoloji botlar, ekipman ve aksesuarlar MAST Fuarı’nda yerlerini aldı. Ziyaretçinin dünyanın en büyük tekne markaları ile birlikte yerli üreticinin son tasarım teknelerini ve sezon öncesi tekne için her ürünü bulabilecekleri fuarda 250’ye yakın tekne modeli karaya çıkacak ve ziyaretçiyle buluşacak. 2023 yılında karada düzenlenen tek fuar olan MAST, katılımcının ve ziyaretçinin rotasını İzmir’ de çeviriyor.